دکوراسیون داخلی در مشهد

دکوراسیون داخلی در مشهد

دکوراسیون داخلی در مشهد

دکوراسیون داخلی یکی از ارکان اصلی هر خانه، آپارتمان، دفاتر تجاری و اداری محسوب می شود. برای اینکه همه چیز در جای اصلی خود قرار گیرد و محیط را برای شما بسیار زیبا و پرکاربرد کند شما باید به دکوراسیون داخلی تکیه کنید. دکوراسیون داخلی هر محیط بسته به متراژ و محیطی که در آن قرار دارد متفاوت است، اصولا طراحی داخلی و دکوراسیون سبک های مختلفی دارد و نکات مهمی مثل رنگ، مبلمان، پارتیشن، آینه و نورپردازی نقش بسزایی در زیبایی محیط دارد، در ادامه گروه بازطراحی روزبه تعدادی از آنها را برای شما شرح می دهد با ما همراه باشید.

سبک دکوراسیون داخلی مدرن

یکی از پرطرفدارترین انواع سبک طراحی داخلی، دکوراسیون مدرن است. در سبک دکوراسیون مدرن به ایجاد فضا و کاربردی ساختن فضا و لوازم توجه می‌شود. این سبک در قرن ۲۱ میلادی شکل گرفته است و در آن از خطوط مشخص و صاف و حداقل رنگ‌ها استفاده می‌شود.

در سبک دکوراسیون مدرن از فضا به بهترین شکل استفاده می‌شود و سعی می‌شود از همه نقاط منزل به درستی استفاده شود. در دکوراسیون مدرن از مبلمان و لوازم ساده استفاده می‌شود و سعی می‌شود فضاها با لوازم و طراحی‌های اضافه پر نشود تا بتوان از فضا استفاده مفید برد. این سبک اغلب در آپارتمان‌هایی که با طراحی فضای باز ساخته شده‌اند، بهتر اجرا می‌شود.

سبک دکوراسیون داخلی امروز یا معاصر

معماری و سبک امروزی را با ویژگی‌های زیر می‌توان شناسایی و مورد ارزیابی قرار داد. دیوارهای ناهمگون و غیر متعارف که اغلب تمایلی به رنگ شدن و رنگ پذیری ( به خصوص رنگ سفید ) ندارند و با حالت رندوم و نامتقارن کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. معمولاً بخش اصلی خانه به صورت باکس باکس بوده و تعداد زیادی فضا در خانه شکل گرفته است ( باکس-باکس یعنی تعداد اتاق‌ها از حالت استاندار بیشتر هستند ).

در نمای کلی تقارن محسوسی ولو به واسطه یک پنجره یا رنگ شدگی در ساختمان دیده می‌شود. تنها شباهتی که بین این دو سبک وجود دارد سقف مسطح و ساده آن است که ویژگی مشترک  محسوب می‌شود.

دکوراسیون داخلی در مشهد

سبک دکوراسیون داخلی مینیمال

سبک طراحی داخلی مینیمال یکی از پرطرفدارترین سبک‌ های دکوراسیون است. این سبک در واقع ساده شده سبک مدرن است. در این سبک از مبلمان بسیار ساده استفاده می‌شود.

از رنگ‌ها به صورت گذرا استفاده می‌شود. هیچ چیز شلوغی در این سبک دکوراسیون پیدا نخواهید کرد. همه چیز ساده و دل‌نشین است. در این سبک از خطوطی بسیار صاف استفاده می‌شود.

این سبک شما را به بازگشت با چیزهای پایه و ساده دعوت می‌کند.

در سبک مینیمال به فضای خالی ارج داده می‌شود! یعنی هر آن چه غیرضروری است از اتاق حذف می‌شود و اجازه داده می‌شود تا فضای خالی خودنمایی کند. اصولاً از رنگ‌های سیاه و سفید در این سبک استفاده می‌شود.

سبک دکوراسیون داخلی صنعتی

در این نوع دکوراسیون یعنی دکوراسیون صنعتی، بر خلاف سبک‌هایی مانند مدرن و یا دکوراسیون مینیمال که کیفیت وسایل اهمیت زیادی دارند، ترسی از بکار گیری پلاستیک و مواد بی کیفت وجود ندارد؛ چرا که در وهله اول متمایز دیده شدن طراحی اهمیت دارد. برای مثال شما می‌توانید تمام خانه را با ست میز و صندلی پلاستیک بچینید. این مورد جالب داستان است، چرا که در مواردی دیده شده که علاوه بر پلاستیک بودن صندلی‌های آشپزخانه از رنگ‌هایی استفاده شده که در هیچ کجا به جز رستوران‌های بی کیفیت بین راهی و یا مکان‌های ارزان قیمت چنین لوازمی به چشم نخواهد خورد. از همان سمت که دکوراسیون مذبور ممکن است جلب توجه کند از سمت دیگر ممکن است باعث بد ریخت نشان دادن خانه نیز شود. کسانی که این سبک را انتخاب می‌کنند ریسک انتقادات و عدم رضایت‌های اطرافیان را نیز برای خود به جان می‌خرند؛ چرا که به نظر بسیاری از افراد، این دکوراسیون زیبایی خاصی ندارد!

سبک دکوراسیون داخلی سنتی

در این سبک دکوراسیون داخلی به جزییات دقت می‌شود. از مبلمان مجلل استفاده می‌شود و لوازم غیرضروری زیادی در خانه به کار می‌رود. رنگ چوب‌ها اصولاً تیره است و از رنگ‌های تند زیادی استفاده می‌شود. انواع بافت‌ها در این سبک به کار می‌رود و خطوط منحنی زیادی در خانه دیده می‌شود. برای مبلمان از پارچه‌های مخملی، ابریشمی و گلدوزی‌شده استفاده می‌شود. در طراحی مبلمان به جزییات توجه می‌شود.